ISO 28000:2007 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi Temel Farkındalık Eğitimi

ISO 28000, uluslararası bir standart olup, Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi gereklerini tanımlar ve bu sistemi uygulamak isteyen kuruluşlara bir yönetim modeli sağlar. Kuruluşun, Tedarik zinciri güvenliği ile ilgili faaliyetlerini diğer yönetim sistemleri ile aynı şemsiye altına alarak, risklerin etkin yönetilmesini hedefler.

Bu standart, tedarik zincirine herhangi bir şekilde bağlı olan kuruluşlara tedarik zincirindeki kritik güvenlik noktalarına dikkati çeken yeni bir çerçeve çizmektedir. Bu çerçeve finans, üretim, bilgi yönetimi ve üretim tesislerini içeren ancak bunlarla sınırlı kalmayan bir yapıdadır. Bir yandan tüm endüstri sektörlerinde faaliyet gösteren kuruluşlara güvenlik risklerini değerlendirmelerinde ve kontrol etmelerinde destek olurken, bir yandan da güvenlik tehditlerinden kaynaklanabilecek etkilerin azaltılmasını amaçlar ve bunu yaparken kalite, iş güvenliği, müşteri memnuniyeti yönetimi gibi temel yönetim prensiplerini kullanır.

Eğitim temel farkındalık düzeyinde olup; içeriği ISO 28000 Standardı maddeleri,diğer standartlar ile ilişkileri,Standardın yürütülmesi ve etkin bir şekilde uygulanması için gerekli olan ISO 28001 (TZGYS ‘nin kuruluşa uygulanması,değerlendirme ve planlardaki gereklilikler ve En İyi Uygulamalar kılavuzu) ve ISO 28004 (TZGYS ‘nin kuruluşa uygulanması kılavuzu) konularından sadece atıflarda bulunularak temel bilgilendirme düzeyinde hazırlanmıştır.

Eğitimi almak için aşağıdaki talimatlara uyunuz

  • Eğitim müfredatı içerisinde yer alan derslere erişmek için “Derse giriş” butonunu kullanınız.
  • Ders slaytları tamamlandığında sağ üst kısımda yer alan “x” ile sunumu kapatınız ve bir sonraki derse erişmek için “tamamlandı” butonunu kullanınız.
  • Son ders tamamlanmadan değerlendirme sınavına erişim sağlayamazsınız. Son dersin sunumu tamamlandığında sınav sayfası erişiminiz olacaktır.
  • Sınava sadece tek katılım hakkınız bulunmaktadır.
  • Sınav sonunda 100 toplam puan üzerinden 70 puan ve üzeri alan katılımcılar dersin ana sayfasından ve hesabım sayfasından sertifikalarına erişim sağlayabilirler.
Bu Kursu Alın