ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Temel Eğitimi

Mevcut Durum
Kayıtlı Değil
Fiyat
250
Başlayın

Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından ;Kuruluşların günümüzün en değerli varlığı olan bilginin güvenliğinin sağlanması amacı ile yayınladığı Yönetim Sistemi Standardıdır.

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’nin maksadı Bilgiyi gizlemek değil ilgili bilginin ilgisiz kişilerce kullanımının engellenmesi ve şirket işleyişindeki bilgilerin güvenli bir şekilde nasıl kayıt altında tutulacağını, acil durumlarda ne tür önlemler alınması gerektiğini, Kuruluşun mevcut durumdaki varlık envanteri doğrultusunda gerçekleştireceği bir risk analizi ile tehditlerin, açıklıkların tespit edilme yöntemlerini anlatan bir sistemdir.

BGYS ( Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi büyük küçük kamu ya da özel her türlü kurum ve kuruluş için kullanılabilir bir standarttır.

ISO 27001 BGYS ; Risk analizi ile ISO 31000 ve ISO 14001, Uygulama Metodu ile ISO 9001 yapıları temelinde hazırlanmış bir standarttır. Hedefleri arasında ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi’ne uyumlu bir yapı oluşturmak bulunmaktadır.

Eğitim katılımcılara temel farkındalık düzeyinde değil , ISO 27001 BGYS kurulumunu kurum ve kuruluşlarında gerçekleştirmek isteyen kişiler için tüm yapı taşlarını sunacak uzmanlık düzeyinde hazırlanmıştır.

  1. Eğitimlere “Derse giriş” butonuna basarak erişim sağlayınız.
  2. İlgili dersin slaytları sona erdikten sonra oynatıcı alanının sağ üs köşesindeki “x” ile oynatıcıyı sonlandırınız.
  3. “Tamamlandı” butonuna basarak ilerleyiniz.
  4. Ders içinde birden fazla slayt grubu varsa lütfen dersin içerik sayfasındaki “Derse devam edin” butonunu kullanarak bir sonraki bölüme ilerleyiniz.
  5. Tüm ders konuları açılmadan eğitim değerlendirme sınavı açılmayacaktır.
  6. Sınavı tamamladığınızda hem dersin ana sayfasından hem de hesabım sayfanızdan sertifikanızı indirebilirsiniz.